Mardom na Misji Gospodarczej Polskiego Przemysłu Drzewnego w Dubaju

W pierwszych dniach kwietnia odbyła się Misja Branżowa Polskiego Przemysłu Drzewnego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jej organizatorem była Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego (PIGPD). Uczestnicy wzięli udział w targach Dubai WoodShow. Nie zabrakło również wielu prelekcji związanych m. in. z możliwościami inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej. Wszystkiemu bacznie przyglądali się właściciele Mardom, Barbara i Jan Walaszkowie.

Uczestników misji przywitał Dawood Al Shezawi, dyrektor targów WoodShow. Przedstawiciele polskich firm uczestniczyli w spotkaniach B2B. Zostali też przyjęci przez delegację Dubajskiej Izby Gospodarczej oraz mieli możliwość odwiedzenia i zapoznania się z ofertą specjalnej strefy ekonomicznej w Ras Al Khaimah. Na rozmowy z polskimi przedsiębiorcami przybyli przedstawiciele wielu dubajskich firm i instytucji.

XI targi Dubai WoodShow to największy event branżowy na Bliskim Wschodzie. Skrzykuje on przedstawicieli branży drzewnej oraz przetwórstwa drewna z całego świata, a zwłaszcza nabywców z okolicy Zatoki Perskiej. To doskonała okazja do zacieśnienia międzynarodowej współpracy z lokalnymi odbiorcami drewna w związku z inwestycjami realizowanymi w ramach EXPO 2020.

Warto wspomnieć, że od wielu lat ZEA to potężny plac budowy. Są tu realizowane liczne inwestycje – od biurowców i hoteli, po lotniska. To determinuje popyt na materiały wykończeniowe produkowane z drewna. Prężnie rozwija się również przemysł meblarski.

Na zaproszenie PIGPD odpowiedziało wiele przedsiębiorstw z całego kraju. Do Dubaju wyleciały delegacje firm, m. in.: Aspi, Fenix Metal, Poltarex oraz Mardom. Honorowy patronat nad Misją objęła Ambasada Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.