Kursy zawodowe – szansą na uzyskanie nowych kwalifikacji

Ruszyła rekrutacja dla przyszłych stolarzy. Firma Mardom Pro we współpracy z ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku pomoże zainteresowanym kandydatom w podjęciu ważnej życiowej decyzji, jaką jest wybór zawodu lub też podniesienie kwalifikacji zawodowych.

I to wszystko bezpłatnie!

Dzisiaj, gdy na rynku pracy trudno znaleźć zatrudnienie, to właśnie zawód stolarza cieszy się ostatnio największym powodzeniem – powodem jest ciągły wzrost gospodarczy w przemyśle drzewnym. Podobna tendencja występuje w powiecie pułtuskim, gdzie w Mardom Pro dla takich specjalistów drzwi stoją otworem. – Stolarstwo to wymagająca profesja, jednak dająca wiele satysfakcji i korzyści. Warto podkreślić, że wykształcony stolarz powinien znać się nie tylko na technologii materiału, ale również orientować w najnowszych trendach stolarskich – mówi Jan Walaszek, założyciel Grupy Mardom.

Przetwórstwo drewna, jedna z najsilniejszych gałęzi polskiego przemysłu – to ponad 65 tysięcy firm, zatrudniających ponad ćwierć miliona osób, którym brakuje wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Aby zdobyć wymagane umiejętności konieczna jest oczywiście odpowiednia praktyka. Dlatego firma Mardom Pro w porozumieniu z pułtuską Oświatą stworzyła specjalny program przygotowania zawodowego. Wszyscy chętni będą mieli okazję w praktyce zapoznać się z tajnikami nowoczesnego stolarstwa i zdobyć doskonałe umiejętności zawodowe.

Przygotowany przez Mardom Pro i ZSZ im. J. Ruszkowskiego 3-semestralny program nauki rusza już jesienią tego roku. To propozycja dla pełnoletnich kandydatów chcących zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Zajęcia podzielone na część teoretyczną (ZSZ im. J. Ruszkowskiego) i praktyczną (hala produkcyjna Mardom Pro) poprowadzą wykwalifikowani specjaliści Mardom Pro.

Kurs zawodowy dla przyszłych stolarzy, to kierunek wysoce techniczny. Uczestnicy zdobędą umiejętności, które pozwolą im sprawnie poruszać się w zakładach produkcyjnych, w szczególności w zakładach przemysłu drzewnego. Nauczą się projektować i realizować procesy technologiczne mechanicznej obróbki drewna, a także rozwiną umiejętność innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów. Kandydaci powinni także posiadać predyspozycje do obsługi maszyn, ponieważ praca w zakładach przemysłowych obecnie opiera się na zautomatyzowanym parku maszynowym.

Jakie perspektywy daje kurs kwalifikacyjny?

Absolwenci kursu zdobędą nie tylko podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu wykonywania wyrobów z drewna, ale także odbędą gruntowną praktykę przy wykorzystaniu nowoczesnego i zautomatyzowanego parku maszynowego obecnego w zakładzie produkcyjnym Mardom Pro. Każdy uczestnik po ukończonym kursie otrzyma dyplom potwierdzający zdobyte kwalifikacje, dający uprawnienia do wytwarzania wyrobów stolarskich.

Takie przygotowanie da kursantom możliwość zatrudnienia w Mardom Pro. – Młode osoby odwiedzające naszą firmę często wyrażają ogromne zdziwienie faktem, jak nowoczesnym zawodem jest obecnie stolarstwo. Przed wizytą niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak w Mardom Pro, praca opiera się głównie na mechanicznej obróbce drewna i przebiega zazwyczaj przy użyciu bardzo zaawansowanych technicznie maszyn – mówi Jan Walaszek.

Kandydaci zainteresowani zgłębianiem wiedzy z zakresu nowoczesnego stolarstwa oraz przystąpieniem do programu przygotowania zawodowego, jeszcze przed podjęciem decyzji o zgłoszeniu mogą poznać Mardom Pro od środka. W najbliższych tygodniach firma Mardom zorganizuje spotkanie informacyjne w Urzędzie Pracy oraz Dni Otwarte w zakładzie produkcyjnym. Możliwe będzie poznanie miejsca przyszłych praktyk i odwiedzenie wybranych stanowisk pracy.

Zainteresowani przystąpieniem do kursu kwalifikacyjnego proszeni są o kontakt z działem personalnym Mardom Pro: , 23 692 01 48 lub bezpośrednio ze szkołą ZSZ im. J. Ruszkowskiego: , 23 692 06 41.